Najlepsze pokarmy dla niemowląt Top 10

Top 10 pokarmów dla niemowląt

pokarm niemowląt

Istnieje wiele zdrowych pokarmów dla niemowląt, ale 10 są zalecane przez lekarzy i dietetyków oraz wyróżniają się z tłumu. Od bogatych w witaminy owoce i warzywa do mięsa i fasoli pojemne w białko. To pożywienie jest pełne niezbędnych składników odżywczych, niedrogie, łatwe w przygotowaniu i smaczne.

Wiele z nich jest także ulubionym pierwszym pokarmem niemowląt. Przed wprowadzeniem stałej diety należy porozmawiać z pediatrą o gotowości dziecka do materiałów stałych. Następnie należy wprowadzać pokarmy po jednym na raz, czekać co najmniej trzy dni po każdej nowej żywności do sprawdzenia jakiejkolwiek reakcji alergicznej.

Awokado

BabyCenter twierdzą że awokado jest najlepszym pierwszym pokarmem. Ten tłusty owoc jest bogaty w zdrowe tłuszcze nienasycone, które ułatwiają rozwój mózgu. W rzeczywistości, w kompozycji tłuszczowej z awokado jest nieco podobny do składu mleka kobiecego.
Przykładowe serwowanie: zgnieść awokado widelcem lub zrobić guacamole.

Banany

Znany jako dobre źródło potasu, owoc zawiera także witaminy B6 i C, wapń i żelazo.
Przykłady serwowania: Zrób z banana i mango puree albo smoothie, puree z banana i brzoskwini z kawałkami.

Jagody

Jagody posiadają dużo przeciwutleniaczy, głęboki błękit brylantowy tych jagód pochodzi z flawonoidów, które korzystnie działają na oczy, mózg, a nawet drogi moczowe.

Brokuły

To warzywo zawiera krzyżówke błonnika, kwasu foliowego i wapnia, a może nawet pomóc odeprzeć raka. Nastaw swoje dziecko do smaku brokułów wcześnie, a będziesz rozszerzać jego gusta i zachęcanie do zielonych warzyw przez całe życie.

Soczewica

Fasola i inne rośliny strączkowe posiada dużo chudego białka i błonnika. Ale w przeciwieństwie do większych fasoli, soczewice należy dusić do miłej papki aby niemowlęta nie miały problemu ze zjedzeniem. Jest to również najtańsza zdrowa żywność jaką można kupić.

Mięso

Brak żelaza może spowodować anemie. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca mięso jako pierwszy posiłek, ponieważ jest doskonałym źródłem białka, cynku i żelaza, zwłaszcza czerwone mięso i ciemne mięso drobiowe. Dodatkowo dzieci przyswajają lepiej żelazo z mięsa niż ze zbóż.

Suszone śliwki

Nazywają je „śliwki” lub „suszone śliwki”, nazwy ich nie brzmią efektownie, ale są one miękkie, słodkie i pełne błonnika. Twoje dziecko może cierpieć na zaparcia podczas zmiany jedzenia do ciał stałych, jak jest to duża zmiana dla jego systemu. Dodaj śliwkę do puree aby utrzymać wszystko w najlepszym porządku.

Słodkie ziemniaki

Słodkie ziemniaki są jednym z bardziej popularnych pierwszych pokarmów dla niemowląt, których przyciąga ich  słodycz i tekstura. Te kolorowe warzywa korzeniowe są napakowane beta-karotenem, witaminą C i minerałami, w tym żelazem i miedzią.

Dynia

Pomarańczowy lub żółty miąższ, twarda dynia oferuje wiele korzyści, z których jedną jest wyjątkowe bogatctwo w beta-karoten, uznano, że doskonale wpływa na wzrok. Dynia jest również doskonałym źródłem witaminy C. Naturalną słodycz i kremową konsystencje można wykorzystać z innymi pokarmami.

Jogurt

Kremowy jogurt jest bogaty w wapń i witaminę D, niezbędne dla zdrowych kości i zębów. Twoje dziecko może go jeść  na 4 do 6 miesięcy przed zmianą na mleko krowie.
Wybierać zawsze jogurt naturalny bez cukru. Również należy szukać marki z największą ilością żywych kultur, które pomagają regulować dobre bakterie w przewodzie pokarmowym dziecka.

Źródło: http://www.babycenter.com/0_the-10-best-foods-for-babies_10320505.bc

DIETA NIEMOWLAKA – POBIERZ

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *